Naše nabídka aktivit

Vodácký kroužek

Osvojení si vodáckých technik

Vodácký kroužek začíná vždy v pátek od 16:30 do cca 19:00. Naučíš se ovládat kánoe a naučíš se být správným vodákem. Nezáleží na tom, kolik ti je, na kánoi může jezdit každý. Zároveň přes zimu jsme v tělocvičně, kde se připravujeme na vodáckou sezónu, formou hry a zdokonalováním různých dovedností.

Vodácké výpravy

Když teče, jedeme:-)

Je spousta řek v naší krásné zemi, a proto je chceme poznávat třeba formou výprav a k tomu využíváme své prostředky. Rádi vyrazíme na den nebo víkend poznávat krásu českých řek.

Příroda

Učení hrou

Není třeba se nic biflovat, ale stačí se hrou naučit rozpoznávat rostliny, zvířata a vše co v přírodě potkáš. Příroda je náš kamarád a nechceme ji ničit, ale pomáhat ji.

Tábor - Suchý důl (2023)

Pionýrská skupina Kormorán - Letní tábor 2023

         V letošním roce byl naší skupinou opět pořádán letní tábor v Suchém Dole poblíž Police nad Metují. Celotáborová hra s názvem "3023" posunula za pomoci stroje času táborníky daleko do budoucnosti a nejen to, ocitli se na nové neznámé planetě v jiné galaxii. Zde poznali nový svět. Ten byl tvořen čtyřmi odlišnými kulturami, které žily nezávisle na sobě – IMA, Anarchie 23, Okajen a Tajgové. Během pobytu na nové planetě se táborníci seznámili s vědcem, který se stal jejich průvodcem. Zavedl je do tajů nové planety a pomohl jim dostat se dál do galaxie. Během putování narazili na tmavou hmotu s růžovým doplňkem, která neměla jméno a bylo těžké ji identifikovat. Jedno bylo však jisté, bylo to zlo. Jako s každým zlem bylo i s tímto nutné bojovat a byl to boj náročný. Přinesl strasti a mnoho náročných úkolů. Stateční táborníci díky své vytrvalosti, houževnosti a jednotě vše zvládli a podařilo se jim zlo zahnat.

I přes nepřízeň počasí, které bylo letos velmi deštivé, se povedlo odehrát množství her, které navazovaly na příběh celotáborové hry. Patřily mezi ně například bojové, logické, postřehové a pohybové kolektivní hry sestavené pro děti v rozpětí od sedmi do šestnácti let. Nechyběly tradiční naučné disciplíny, jako zdravověda, střelba, druhy uzlů a jiné. V průběhu celého tábora byly oddíly, do kterých byly děti rozděleny, bodově hodnoceny podle toho, jak se jim v jednotlivých hrách dařilo.

Táborová základna v Suchém Dole letos znovu potvrdila, že splňuje všechny požadavky pro tábory nezávisle na počasí. Disponuje dostatečně velkou klubovnou, kde je možné se nejen schovat před deštivým a chladným počasím, ale také odehrát řadu společenských her, divadelních scének apod.

Pokud chcete, aby se Vaše děti zúčastnily našeho tábora v roce 2024 a prožily s námi trochu dobrodružství a hodně zábavy, neváhejte. Přihlášky na letní pionýrský tábor pro aktuální rok jsou vždy dostupné mezi měsíci únorem a březnem na našich webových stránkách PsKormoran.cz nebo po vyžádání na e-mailové adrese info@PsKormoran.cz.


Jakub Šmíd, vedoucí PS  

Tábor - Suchý Důl (2022)

Pionýrská skupina Kormorán - Letní tábor 2022

         V letošním roce byl pionýrskou skupinou Kormorán pořádán tradiční letní tábor v Suchém Dole poblíž Police nad Metují. Celotáborová hra s názvem "Skandinávské chvíle" nás vrátila do dob keltských válek. Starý král Torsten mocného keltského kmene věděl, že jeho chvíle brzy nastane, a rozhodl se předat žezlo svým potomkům. Jelikož měl dvě dcery a dva syny, o kterých nepochyboval, rozhodl se, že každý z nich dostane stejnou příležitost stát se vládcem své země. Své děti vyslal do světa s úkolem rozšířit stávající území, které si po jeho odchodu budou moci rozdělit na čtyři stejné díly. Motivace pro ně byla jednoduchá, čím více pro otce získáme, tím více si pak rozdělíme. Sourozenci neváhali a se svými družinami se vydali do světa, ve kterém je čekalo mnoho dobrodružství, překvapení a tuhých bojů.

           Během tábora byla každý den odehrána řada her navazujících na keltský příběh. Mezi ně patřila široká škála bojových, postřehových, logických i pohybových kolektivních her sestavených tak, aby si každý mohl nalézt to, v čem nejvíce vyniká, a ukázat, co se v něm skrývá. Nechyběly ani základní naučné disciplíny, jako zdravověda, střelba, druhy uzlů a jiné. V průběhu celého tábora byly oddíly, do kterých byly děti rozděleny, bodově hodnoceny podle toho, jak se jim v jednotlivých hrách dařilo.

          Počasí nám letos vcelku přálo, až na několik dní, kdy nás zužovalo sucho a vysoké teploty. Výhodou této lokality jsou Broumovské stěny. Ty se vyskytují nedaleko a poskytují chladnější klima a stín, což nám umožnilo se v horkých dnech ochladit.

Pokud byste se chtěli příští rok zúčastnit našeho tábora a prožít s námi mnoho zábavy a her, neváhejte. Přihlášky na letní pionýrský tábor pro aktuální rok jsou vždy dostupné mezi měsíci únorem a březnem na našich webových stránkách PsKormoran.cz nebo po vyžádání na e-mailové adrese info@PsKormoran.cz.

Jakub Šmíd, vedoucí PS 

Tábor - Suchý Důl (2021)

Pionýrská skupina Kormorán - Letní tábor 2021

          Pionýrská skupina Kormorán letošní prázdniny znovu pořádala letní tábor na tradičním místě v Suchém Dole u Police nad Metují. Tady na naše účastníky čekala táborová hra "Příběhy Joa Wraittna".

          Tato hra zavedla táborníky do období 18. století, kde se setkali s řadou významných osobností, jako například s Marií Terezií, Prokopem Divišem dokonce i s carevnou Kateřinou Velikou. Jejich příběh skončil obdobím páry a vynálezem úžasného zdroje síly - parního stroje. Každý z hlavních hrdinů měl pro děti připravenou řadu úkolů. Ty navazovaly na období života, které právě prožívali. Čelily tedy nejen bitvám o rozlehlá území, ale i obtížnostem spojené se stavěním vynálezů, které myslitelé těchto dob tvořili.

          Po celou dobu tábora se děti účastnily spousty her a bojovaly za svůj oddíl, aby se umístil na co nejvyšších příčkách v celotáborové hře. Mezi ně patřila široká škála bojových, postřehových, logických i pohybových kolektivních her sestavených tak, aby si každý mohl nalézt to své a ukázat, co se v něm skrývá.

          Počasí bylo letos méně příznivé. První týden byl chladnější a vydatný na srážky. Nic ale nebylo ztraceno, jelikož naší výpravě vše vynahradil týden druhý, kdy bylo převážně slunečno s teplotou nad dvacet stupňů.

          Pokud byste se chtěli příští rok zúčastnit našeho tábora a prožít s námi mnoho zábavy a her, neváhejte. Přihlášky na letní pionýrský tábor pro aktuální rok jsou vždy dostupné mezi měsíci února a března na našich webových stránkách PsKormoran.cz nebo po vyžádání na emailové adrese info@PsKormoran.cz.

Jakub Šmíd, vedoucí PS


Tábor - Suchý Důl (2020)

Pionýrská skupina Kormorán - Letní tábor 2020

        V letošním roce byl pionýrskou skupinou Kormorán opět pořádán letní tábor v Suchém Dole poblíž Police nad Metují. Celotáborová hra s názvem "Byl jednou jeden život" směřovala do nitra našeho těla. Úkolem dětí bylo, co nejpodrobněji se teoreticky seznámit s lidským tělem, jednotlivými orgány a jejich funkcemi. Úkol to nebyl jednoduchý, složitost a provázanost mezi částmi našeho těla je velice komplikovaná. Mimo jiné museli děti po celou dobu čelit různým nástrahám v podobě virů a bakterií. Na malý okamžik se naši táborníci vydali na pomoc červeným a bílým krvinkám ve spolupráci s krevními destičkami, aby boj proti nezvaným hostům vyhráli.

         Během tábora byla každý den odehrána spousta her navazujících na táborovou hru. Mezi ně patřila široká škála bojových, postřehových, logických i pohybových kolektivních her sestavených tak, aby si každý mohl nalézt to, v čem nejvíce vyniká a ukázat, co se v něm skrývá. Nechyběly ani základní naučné disciplíny jako zdravověda, střelba, druhy uzlů a jiné. V průběhu celého tábora byly oddíly, do kterých byly děti rozděleny, bodově hodnoceny podle toho, jak se jim v jednotlivých hrách dařilo.

          Pokud byste se chtěli příští rok zúčastnit našeho tábora a prožít s námi mnoho zábavy a her, neváhejte. Přihlášky na letní pionýrský tábor pro aktuální rok jsou vždy dostupné mezi měsíci února a března na našich webových stránkách PsKormoran.cz nebo po vyžádání na emailové adrese info@PsKormoran.cz.

Ing. Jakub Šmíd, vedoucí PS