Naše nabídka aktivit

Vodácký kroužek

Osvojení si vodáckých technik

Vodácký kroužek začíná vždy v pátek od 17:00 do 19:00. Naučíš se ovládat kánoe a naučíš se být správným vodákem. Nezáleží na tom kolik ti je, na kánoi může jezdit každý.

Vodácké výpravy

Když teče, jedeme:-)

Je spousta řek v naší krásné zemi, a proto je chceme poznávat třeba formou výprav a k tomu využíváme své prostředky. Rádi vyrazíme na den nebo víkend poznávat krásu českých řek.

Příroda

Učení hrou

Není třeba se nic biflovat, ale stačí se hrou naučit rozpoznávat rostliny, zvířata a vše co v přírodě potkáš. Příroda je náš kamarád a nechceme ji ničit, ale pomáhat ji.

Tábor - Suchý Důl

Pionýrská skupina Kormorán - Letní tábor 2020

        V letošním roce byl pionýrskou skupinou Kormorán opět pořádán letní tábor v Suchém Dole poblíž Police nad Metují. Celotáborová hra s názvem "Byl jednou jeden život" směřovala do nitra našeho těla. Úkolem dětí bylo, co nejpodrobněji se teoreticky seznámit s lidským tělem, jednotlivými orgány a jejich funkcemi. Úkol to nebyl jednoduchý, složitost a provázanost mezi částmi našeho těla je velice komplikovaná. Mimo jiné museli děti po celou dobu čelit různým nástrahám v podobě virů a bakterií. Na malý okamžik se naši táborníci vydali na pomoc červeným a bílým krvinkám ve spolupráci s krevními destičkami, aby boj proti nezvaným hostům vyhráli.

         Během tábora byla každý den odehrána spousta her navazujících na táborovou hru. Mezi ně patřila široká škála bojových, postřehových, logických i pohybových kolektivních her sestavených tak, aby si každý mohl nalézt to, v čem nejvíce vyniká a ukázat, co se v něm skrývá. Nechyběly ani základní naučné disciplíny jako zdravověda, střelba, druhy uzlů a jiné. V průběhu celého tábora byly oddíly, do kterých byly děti rozděleny, bodově hodnoceny podle toho, jak se jim v jednotlivých hrách dařilo.

          Pokud byste se chtěli příští rok zúčastnit našeho tábora a prožít s námi mnoho zábavy a her, neváhejte. Přihlášky na letní pionýrský tábor pro aktuální rok jsou vždy dostupné mezi měsíci února a března na našich webových stránkách PsKormoran.cz nebo po vyžádání na emailové adrese info@PsKormoran.cz.

Ing. Jakub Šmíd, vedoucí PS